Posadzki anhydrytowe

Posadzki anhydrytowe

 

 Firma Mixo zajmuje się wylewaniem posadzek anhydrytowych

 

 

Wylewki anhydrytowe posiadają ważną cechę, docenianą szczególnie przez architektów wnętrz, ponieważ można ich nie dylatować podziałowo do 200m2 w przypadku podłóg grzewczych (ogrzewanie podłogowe), natomiast bez ogrzewania podłogowego nawet do 900m2, stanowi to ogromną zaletę posadzek anhydrytowych zwłaszcza wówczas, gdy ma być wykonana podłoga jednorodna np. zalana żywicą czy wykonana z płytek wielkoformatowych, których wówczas nie trzeba kroić.

 
Wylewka anhydrytowa na budowę przyjeżdża w silosie jezdnym, jako gotowa mieszanka, następnie jako materiał ciekły lity (nie zawiera w sobie pustek powietrznych, których jest mnóstwo w materiałach półsuchych - jastrych piaskowo cementowy) sukcesywnie podawany jest za pomocą pompy podającej na miejsce wylania. Dzięki płynnej konsystencji materiał idealnie dolega do każdego elementu grzewczego.
W obiekcie następuje tepowanie, czyli rozkładanie i odpowietrzanie masy jastrychowej, a proces wykonawczy kończy się po zalaniu całej powierzchni do naznaczonej reperami wysokości.
 
Stosując posadzkę anhydrytową można skrócić czas realizacji całej inwestycji.
W zależności od projektu osiągamy wydajność ponad 2000 m2 dziennie, a wykonanie posadzki w domku jednorodzinnym o powierzchni ok. 120 m2 zajmuje 2 – 3 godziny od chwili przyjazdu. Już po 2 – 4 dniach, zależnie od warunków klimatycznych, swoją pracę mogą kontynuować elektrycy, instalatorzy, tapeciarze, czy malarze.


O doborze właściwej klasy jastrychu decyduje:
rodzaj planowanej okładziny podłogowej
planowana obciążalność wynikająca z rodzaju inwestycji

I tak, ze względu na obciążalność, pomieszczenia mieszkalne nie będą wymagały zastosowania jastrychów o bardzo wysokich klasach wytrzymałości. Natomiast w obiektach użyteczności publicznej takich jak: galerie, hale sportowe, kościoły, sale koncertowe, oraz magazyny przeznaczone do składowania na regałach o podwyższonym obciążeniu, wymaga się zastosowania jastrychów o wyższych klasach wytrzymałości. Dobór klasy wytrzymałości jastrychu do standardowego obciążenia powierzchni wynikającej z przeznaczenia jest przewidziany i określony normami DIN.

Wg normy DIN 18560 jastrychy
możemy zastosować jako:
-Jastrych pływający; grubość > 35mm
-Jastrych grzewczy; grubość > 30 mm ponad el.grzewczym
-Jastrych na warstwie oddzielającej; grubość > 30 mm
-Jastrych zespolony; grubość > 20 mm
 
Zalety
- Ciekła konsystencja ułatwiająca łatwe rozlanie się i wypoziomowanie mieszanki
- Wysoka wydajność ekip wykonawczych - ponad 2000m2 dziennie
- Posadzki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia.
- Istnieje możliwość chodzenia po nowej posadzce anhydrytowej po ok. 48 godzinach
- Kontynuacja dalszych prac budowlanych i wykończeniowych po 4 dniach od momentu wykonania posadzki anhydrytowej
- Po 7 dniach można włączyć ogrzewanie podłogowe
- Wysoki stopień płynności zapewnia bardzo gładką powierzchnię tych posadzek
 
W porównaniu do jastrychów cementowych znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie sprawia, że produkt nie wymaga zbrojenia.
Niska porowatość pozwalająca na szybkie oddawanie ciepła pomieszczeniu. Anhydryt jest szczególnie zalecany w konstrukcjach z ogrzewaniem podłogowym.
Po stwardnieniu anhydryt stanowi niepalny gips dwuwodny o szczególnych właściwościach ognioochronnych.
 
Wylewki anhydrytowe mają właściwości samopoziomujące, a to pozwala na uzyskanie idealnej, równej i gładkiej powierzchni.
Znajdź nas na Facebooku